• Nyheiter
  • Sport
  • Kultur
  • Ordskifte
  • Webkamera
  • eAvis
  • Bli abonnent
  • Søre-TV

Velg mørkt eller lyst utseende på avisen:

Nyheiter →

Spanderer meir på barnehagane

Etter at foreldra hadde betalt sitt, så sat Volda og Ørsta i fjor igjen med ei rekning på over 140 millionar kroner for å halde oppe drift av barnehagane. Målt per barn blir det spandert ganske mykje på barnehagane her lokalt, og da spesielt i Volda.

foto
Det kostar å ha barnehagar. Ørsta og Volda brukte nesten 141 millionar kroner på denne sektoren, etter at alle inntekter var trekte frå. Målt per barn brukte Volda mykje meir på denne sektoren enn vanleg. (Illustrasjonsfoto)
Yngve Johnsen
Oppdatert: fredag 12. juli 2013 kl. 16:10
Artikkelen er mer enn ni år gammel
Publisert: fredag 12. juli 2013 kl. 16:10 Oppdatert: fredag 12. juli 2013 kl. 16:10
Del denne artikkelen på Facebook Del denne artikkelen på Twitter Del denne artikkelen på e-post
Ansvarleg Redaktør
Svein Aam
Kundesenter
70 04 19 00
abonnement@morenytt.no
annonse@morenytt.no
Besøksadresse
Ivar Aasen-gata 10, 6150 Ørsta
Tipstelefon
70 04 19 00
E-post
redaksjon@morenytt.no

Møre-Nytt arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. Møre-Nytt har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2023 © Møre-Nytt.

Informasjon om bruk av «cookies» og personvernpolicy.